Tumgik
szaller · 1 month
Text
Phương Mỹ Chi
youtube
Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy 6 éves kislány, akit úgy hívtak, hogy Phương Mỹ Chi. Egyik este, szokásához híven, egy vietnámi népdalt énekelt a házi karaoke gép előtt. Éppen arra járt egy híres énekesnő, aki azonnal beleszeretett a hangjába, és felkarolta őt.
A lány előbb nagysikerű CD-ken énekelte a jól ismert vietnámi melódiákat, majd tízévesen megnyerte a Voice of Vietnam vetélkedő gyerekváltozatát. Ja, bocs, második lett, mert az első helyezett bundázott. A lényeg, hogy az egész ország megkedvelte őt, és a műsorban előadott dala 2014-ben 24 hétig vezetette a slágerlistát!
Phương Mỹ Chi sokáig megmaradt a népdalos, hazafias érzelmű vonalon, aztán pár éve a Vietnámban örök népszerűségnek örvendő boleróra váltott. Erről a műfajról azt kell tudni, hogy legalább százszor akkora rajongótábora van, mint az általam dicsőített V-popnak. Íme két ízelítő!
Azt mondtam már, hogy még csak 21 éves a csaj!?
youtube
youtube
Oké, dívának díva DÍVA, de nem lóg ki a sorból? Egyáltalán nem, mert tavaly a DTAP nevű folktronikás producercsapattal kezdett el dolgozni, mint egy rendes popsztár. Ezzel a névvel és ismertséggel a siker szinte garantált, de ezek az új számok tényleg baromi jók!
Először minimál elektronikás áriákkal kísérletezett, akár trash metál dobokkal és népdalbetéttel megspékelve (ez volt a Bóng phù hoa, a legfelső videón) majd fejest ugrott az életvidám EDM-be, a Đẩy Xe Bòval:
youtube
Ezt követte a jelenlegi kedvencem, a Vũ trụ có anh (feat. Pháo). Mesés!
youtube
Alább pedig már áthangszerelve hallható-látható, élőben. A dobos megint nagyot ment (a színpadról nézve is megvan).
youtube
Ezzel a mérhetetlen tehetséggel és pozitív energiával nem bírok betelni, úgyhogy búcsúzóul itt van minden idők egyik legjobb koncertfelvétele (2-in-1). Az eddigi visszafogott előadásmód után, Phương Mỹ Chi láthatóan elemében van ezekben a modern dalokban. Profin uralja a színpadot, a közönséget, a kamerát, mindent - amikor leveti magát a színpadról, talán még az eső is abbamarad!
youtube
3 notes · View notes
szaller · 2 months
Text
ázsiai filmjeim (442.-446.) - 2024. március
Üdv Vietnámból!
442. Antiporno (Sion Sono) Japán Valójában a Love Exposure-t akartam megnézni tőle, de az megvágott verzióban is négyórás, és sejtem, hogy nem nekem való. Az Antipornó is nyögve, nyelősen indult, a harmadik menetben nekifutás során derült ki, hogy film a filmben. Sajnos kiégett a szemem a túltolt színektől és leolvadt az agyam a bazári előadásmódtól és a véletlengenerátorral generált beszólásoktól. Gondolom, most mindenki rohan megnézni, úgyhogy a polgárpukkasztó japán rendező elérte a célját.
443. Suzhou River (Lou Ye) Kína Na, ez kurvajó volt! Nagyon régen láttam már, és arra egyáltalán nem emlékeztem, hogy végig egy narrátor szemszögéből látjuk a történéseket. Nehéz pár sorban méltatni ezt a filmet, mert olyan is akadt, aki könyvet írt róla. Ha jól értelmezem, a két teljesen egyforma csaj nem ugyanaz volt, csak azt nem tudom, hogy a motoros videós gyerek meséli el a történetet, vagy valaki más. Mert akkor még az is lehet, hogy ugyanarról a csajról van szó. Az egyik kedvenc színésznőm (Xun Zhou, avagy a kis varrólány) itt hableányként látható.
444. Spring Fever (Lou Ye) Kína Mindenki mindenkivel. A feleség megfigyelteti a férjét, akiről a nézők már tudják, hogy egy másik férfival van afférja. A rossz hírt nem fogadja jól a nő. Először összetöri a tányérokat, majd összeszűri a levet a magándetektívvel, aki pedig elcsábítja a szeretőt is. A férj hoppon marad, a többiek pedig hármasban próbálnak boldogulni (meg talán a nő főnökével sem csak munkakapcsolatban állnak). Nem egészen értettem, mi miért történik a filmben, de csodálatosak voltak a zenék, a díszletek, a színek, a szexjelenetek, minden. Talán az a válasz, hogy a rendező nagyon mást gondol a testiségről, mint én, ahogy azt már a Summer Palace (#82) után is megállapítottam. A kínai cenzorokat ezúttal úgy cselezte ki, hogy a Cannes-i Filmfesztiválon mutatta be a filmet. Ők is díjazták.
445. Intimate Confessions of a Chinese Courtesan (Chor Yuen) Hong Kong Egy falusi tanító lányát (Ainu) elrabolják, majd prostitúcióra kényszerítik a legfelsőbb körökben is jó kapcsolatot ápoló gengszterek. Hamar kiderül, hogy a madám a legjobb harcos a környéken és kedveli a zsenge lányokat. Így aztán Ainu nem a nyers erőszak útján nyeri el bosszúját, hanem érzéki ölelésekkel és körmönfolt manipulációkkal. Kihagyott ziccer, hogy a négy legbefolyásosabb szeretőt ügyfelet nem a négy évszakot szimbolizálva ölte meg, ha már Four Seasons a bordélyház neve. Az első férfi tetemét betemette a hó (tél!), a második megégett (nyár?), a harmadik öregember túltolta a potencianövelőt (ősz?), a negyedik pedig a saját kéjbarlangjában lett felkoloncolva (na, ez biztos nem a tavasz volt). Állítólag ez az első kínai szexfilm, pedig nincs abban semmi erotikus, hogy másfél óra alatt felvillan összesen kb. egy tucat 'female presenting nipple'. Úgy tűnik, a Mubi műsorszerkesztői összekeverték ezt az 1972-es Ai nu című filmet az 1984-es Ai nu xin zhuan cíművel. Ugyanaz a sztori, ugyanaz a stúdió, ugyanaz a rendező, más műfaj. Vagy pedig az történt, hogy a kérdéses részeket kivágták, mert én egy 86 perces verziót láttam, míg a film elvileg 91 perces (de volt belőle egy 83 perces vágott verzió is, amit az angol mozikban játszotttak). A mellbimbók számától függetlenül, ez leginkább egy klasszikus wuxia-film, ami éppenséggel egy bordélyházban játszódik. Annak pedig kiváló, és kifejezetten jól áll neki a díszletekre költött rengeteg pénz és a Shaw Brothers stúdió extra-szélesvásznú technikája.
446. 2046 (Wong Kar-wai) Hong Kong Ez egy sci-fi, egy regény a filmben, egy regény megfilmesítése, vagy mindegyik. A legegyszerűbben úgy lehetne hivatkozni rá, mint az In the Mood for Love folytatása, de az teljesen félrevezető lenne. Címével ellentétben, javarészt a 2047-es hotelszobában játszódik, míg a 2046-os az említett másik filmben volt fontos helyszín. A 2046 c. film saját jogán, a rengeteg kereszthivatkozás ismerete nélkül is egy tökéletes alkotás a megtört szívekről. Gyönyörű felvételeken, a legnagyobb sztárok felvonultatásával elmesélt apró szerelmi történetek, különféle hölgyismerősök történetei, amelyek egy novellához szolgálnak inspirációul. Közben az író élete is éppen ugyanilyen mozaikokból áll, habár az általa megírt női főszereplők a saját életének csupán mellékszereplői. A férfi ugyan habzsolja az életet, szórja a tízdollárosokat (helló, Zhang Ziyi!), de sehogy sem találja a boldogságot. A legnagyobb szerelme, aki főszereplő kellene, hogy legyen, csak két másodpercnyi jelenetet kap. Ám a nagy Ő nem marad ki a történetből, hiszen minden egyes nőben, minden egyes életképben van valami, ami rá emlékezteti a nőfaló Mr. Chowt. De az a vonat már elment. Olyan vonat pedig csak a sci-fiben van, ami visszafelé halad az időben.
folyt. köv.
1 note · View note
szaller · 2 months
Text
Pháo
Boldog születésnapot, Pháo!
youtube
Ez az éppen ma, éppen 21 éves lány rapperként definiálja magát. Mégis helye van a díva-listán, mert énekelni is tud és rossz számot még nem hallottam tőle. Egyenesen hipnotikus, ahogy a csicsergő hangjával tolja a vakert!
youtube
Hanoitól északra nőtt fel, talán ezért is használja a Pháo Northside művésznevet. 17 évesen szerepelt a King of Rap című tévés vetélkedőben, amit ugyan nem nyert meg, de már akkor látszott, hogy nagybetűs Popsztár.
Nem sokkal ezután, világszerte tarolt egy Tiktokon challenge-ben felhasznált számával, a fenékriszálós Hai phút hơnnal (pontosabban annak egy Vinahouse-os remixével). 2:40 körül jön az őrület:
youtube
A szám egyébként a piálásról szól, illetve az én értelmezésemben arról, hogy igyunk és bújjunk össze, de ne csak két percre! (ha nem így van, akkor vagy a gépi fordító hallucinál, vagy én)
A szám eredetije egyáltalán nem stadionos verzió, inkább tábortűznél gitározós és így is tökéletes (ezen a demón az első). A Lạy ông lạy bà is nagyon király (az az ötödik).
youtube
Két újabb slágere, két tökéletes pop-dal, ebben a portfólió-filmben látható-hallható, immár a külföldi piacot megcélozva. Oké, megveszem kilóra!
youtube
Végezetül jöjjön egy vidám bulirap, amiben van olyan szöveg, amit én is értek! Sőt, most már azt is tudom, miért mondja azt, hogy King of Rap! :-)
youtube
0 notes
szaller · 2 months
Text
Bùi Lan Hương
Nehéz a választás, de talán az ő hangja tetszik a legjobban. Egyből belezúgtam, amikor meghallottam ebben a számban! Ez a feldolgozás is jó, amit élőben ad elő ugyanazon a tengerparton:
youtube
(ennek az eredetije Trangtól már ott volt a kedvencek között)
Bùi Lan Hương opera szakon végzett a Zeneakadémián, majd Szingapúrban jazzt tanult, mielőtt pop-dívává vált volna. Jobban elmélyedve a munkásságában, találtam egy klippet, amiben egészen Lanadelreyes a hangja (plusz pont jár a látványért, mert vizuális típus vagyok). Most már tényleg rajongója lettem!
youtube
Mozis énemtől is kap egy dícséretet, mert Victor Vu egyik filmjének ő énekelte a betétdalát 2018-ban. Ezzel egy időben indult be a karrierje, úgyhogy a rendező jól választott (jó hátszelet biztosított?).
youtube
Országimázs gyanánt pedig legyen meg ez a felvétel is. Van benne minden szép és jó. Hanoi katedrálisa és Teknősbéka-tava, a szajgoni főposta és a központi piac, Mũi Né homokdűnéi, Đà Lạt fenyőerdei és kristálytiszta vizű tavai, Cam Ranh idilli tengerpartja a jellegzetes sziklákkal, motorbiciklik, vietnámi #dívák!
youtube
2 notes · View notes
szaller · 2 months
Text
Phùng Khánh Linh
Ha listáznom kellene, akkor két pontban tudnám összefoglalni, hogy mai dívám mivel hívta fel magára a figyelmemet.
1. Egy egész albumot adott ki City Pop stílusban (ami a nyolcvanas években alakult ki Japánban és én eléggé bírom). Már címében is erre utal: Citopia.
youtube
Számomra ez volt 2023. egyik legjobb vietnámi albuma, egy üde színfolt a sok V-Pop sláger között. Épp most vettem meg vinylen, nemsokára megmutatom a többi szerzeményemmel együtt.
Ha jobban belegondolok, már a bemutatkozó albumán is volt néhány City Pop-szerű dal (például a 3. 8. 9. 10.), de az még amolyan útkereső válogatás volt. Sajnos abból elvitték az utolsó példányt az orrom elől. Itt lehet meghallgatni egyben az egészet:
youtube
2. Vietnámban szinte minden videóklipben van szemérmetlen termékelhelyezés, de Phùng Khánh Linh nem kispályázik. Nem holmi telefont, vagy ételfutárt, hanem a plasztikai sebészét reklámozza. Nem titkolja, hogy (például) felvarratta a szemöldökét. Ez amúgy elég népszerű beavatkozás errefelé. Előtte-utána fotó a hajtás után.
Tumblr media
7 notes · View notes
szaller · 2 months
Text
Văn Mai Hương
youtube
Ahogy ígértem, következzék Văn Mai Hương! Azon kevesek közé tartozik, akit a feleségem és én is egyformán kedvelünk (csak ő a szövegeket is érti). Az egyik legszimpatikusabb díva és szuper slágereket énekel.
youtube
Viszonyításképpen ideteszem ugyenezen szám tíz évvel ezelőtti, izgulós tinilányos eredetijét. Már ezt is nagyon bírtam, főleg az áramszünetes részt, amiben jobban érvényesül a hangja.
youtube
Legújabb slágere a Đại minh tinh (A nagy sztár). Ez feleségem aktuális kedvence, úgyhogy sokszor végtelenítve hallgatjuk.
youtube
A neve (Hương) azt jelenti, hogy parfüm. Van is egy ilyen dala, ami szintén toplistás a Szaller mikroblogon (a tavalyi azonos című albumáról). Ettől is libabőrös lettem.
youtube
Zárjuk a sort egy balladával, mert Văn Mai Hương ebben a stílusban is az élmezőnybe tartozik. Másrészt, mi is ugyanezen a csodálatos helyszínen (Ninh Bình) csináltuk az esküvői fotóinkat, hasonló hacukában.
youtube
Tumblr media
5 notes · View notes
szaller · 2 months
Text
Liz Kim Cương
A V-Pop egyik sajátossága, hogy itt alig vannak popformációk. Mindenki egyéniben, esetleg változó felállású duettekben szerepel, szigorúan a teljes nevüket használva (kivéve Amee, MiiNa, TIA, Pháo, MIN, Lena, Orange, akik már a legfiatalabb generációt képviselik).
Eddig főleg a Lip B nevű lánycsapat cukormázas dalai jöttek velem szembe, de szintén futott még a LIME, akiket leginkább a K-Pop piacra lőttek be a producerek. Még koreai nyelvű daluk is volt. (Mielőtt a K-Pop kitört volna a nemzetközi piacra, a környező országok előadói igyekeztek betörni az ottani szintérre.) Úgy tűnik, hogy a receptet nem ismerték, mert a Koreában megszokott négyféle hajszín és öltözködési stílus helyett énekes+rapper+táncos+vokalista felállással próbálkoztak.
Erre a kis K-itérőre azért volt szükség, mert a LIME vezető énekese, vagyis sztárja, Liz Kim Cương volt. A 2019-es feloszlást követően nemrég egy szomorú szerelmes táncdallal jelentkezett. Ez egy igazi gyöngyszem, amit azonnal mentettem a Perfection nevű playlistemre.
youtube
A nagy visszatérésnek úgy alapoztak meg, hogy a nála jóval ismertebb énekes (Trịnh Thăng Bình) kezdi a dalt, mielőtt Liz bársonyos szirénhangja is felcsendül a refrénben. Tánctudását pedig ebben a videóban csillogtatja meg:
youtube
Egyik legújabb számában már a Dua Lipás space-diszkó vonalat is hallani vélem, úgyhogy kíváncsian várom, hova fut ki Liz Kim Cương karrierje.
youtube
3 notes · View notes
szaller · 2 months
Text
Tumblr media
Ugyan már a második háromhónapos etapnál járok, még elég messze vagyok attól, hogy expatnak számítsak itt Vietnámban. Egyébként egyik hülyébb, mint a másik. Mármint azok az expatok, akikkel itt találkoztam. Az egyik azt magyarázta részegen, hogy itt képtelenség jó nővel összejönni, vagy legalábbis sok munkát kell belefektetni. Végig kell menni egyfajta dugásranglétrán, a fodrászcsajoktól kezdve (ők itt a prostik), pincérlányokon és külföldiekkel direkt vegyülő közösségi csajokon át, azokig, akik külföldre szeretnének dobbantani. Művelt, okos nővel esélytelen bármi románc. Tiszta szerencse, hogy a feleségem nem ismerte ezt a szabályt!
Egy másik expat meg azt magyarázta, hogy nagyon rossz sörök vannak Vietnámban, és ő csak Huéban ivott jót, a Hudát. Én meg hittem neki, annak ellenére, hogy Hanoiban ötven forintért is ittam teljesen vállalható sört, és a fénymásolt lonelyplanetem is megírta, hogy cseh sörföző mesterek tanították meg a szakma alapjait a helyieknek. Mire hetekkel később eljutottam oda (vagyis ide, ahonnan ezeket a sorokat írom) már rajongója voltam a Hudának. Ugyanez az ember azt is magyarázta, hogy a Hanoitól nyugatra fekvő hegyek már a Himalájához tartoznak, én meg egy többhetes motorostúrát építettem erre a baromságra. De azt egyáltalán nem bánom, mert akkor tizennégy évvel később nem lennék itt megint, a vietnámi feleségemmel.
3 notes · View notes
szaller · 3 months
Text
ázsiai filmjeim (440-441.) - 2024. február
440. Cliff Walkers (Zhang Yimou) Kína Egy Kínába tartó hatalmas repülőgép ülésébe épített apró képernyőn néztem meg, és elég nehéz volt követni az eseményeket. De ez nem a rendező hibája. A havas tájban bolyongó, vastagon felöltözött deszantosokat nehéz volt megkülönböztetni egymástól, a fehér betűs feliratokat meg pláne nem tudtam elolvasni. Annyit azért teljes bizonyossággal meg tudtam állapítani, hogy Zhang Yimou még mindig az egyik legjobb rendező a világon. A kínai big budget filmek egyre gyakrabban nyúlnak vissza a japán megszállás idejére, hogy a múltat átírva dicsőítsék a kínai népet mostani rezsimet. Itt éppen egy csapat kommunista kém igyekezett eljutni Harbinba, hogy kimenekítsék egy japán haláltábor egyetlen túlélőjét. Az vicces volt, mikor ezek az igaz proletárok vörösborral koccintottak a küldetés sikerére egy eléggé lepukkant, de még így is rendkívül impozáns villában. Már tudták, hogy javában tart a hajtóvadászat ellenük, csak azt nem, hogy ki a beépített ember. Rendkívül izgultam!
441. In Front of Your Face (Hong Sang-soo) Dél-Korea Ezt egy még kisebb képernyőn néztem meg, a telefonomon, Vietnám felé menet. Ez egy finoman elmesélt és személyes történet egy Amerikából hosszú idő után hazatérő (talán hazaköltöző?), régebben aktív koreai színésznőről, aki vagy a testvérével igyekszik újra felvenni a kapcsolatot, vagy egy újabb szerep miatt jött, vagy ki tudja miért. A főszereplő Lee Hye-yeong játéka csillagos ötös.
folyt. köv.
5 notes · View notes
szaller · 3 months
Text
Hồ Ngọc Hà
Leginkább azért esett rá a választásom, mert ő a legjobb csaj mind közül. Negyedrészt francia vér csorog az ereiben, emiatt egzotikusabb az átlagnál, meg jóval magasabb is. Fiatalabb korában fotómodellkedett és milliomospalántákat hajkurászott. Évekig mindent vele akartak eladni Vietnámban, úgyhogy sikeres modellkarrierről váltott az énekesire.
Hét tévéshowban is feltűnt műsorvezetőként, úgymint The Voice, X Factor, Got to Dance, Remix, Vietnam Super Model...
Ezek közül csak egyet, a The Face Vietnamot néztem, amiben három szupermodell (Hồ Ngọc Hà, Lan Khuê, Phạm Hương) egy-egy amatőr lánycsapatot készített fel különféle divatfotós megmérettetésekre. Kicsit mindegyik műsorvezető a ráosztott szerepet játszotta, de néha megcsillant az igazi énjük. Nekem ő volt a legszimpatikusabb, és a modellkedést tényleg profi szinten műveli! Jól elkalandoztam, de Vietnámban tényleg rengeteg zenés-sztáros tévéműsor van, úgyhogy előbb-utóbb mindenki feltűnik valamelyikben.
youtube
A V-Pop csajok közös vonása egyébként, hogy kipróbálják magukat ezerféle stílusban, az elegáns gálaműsortól kezdve a rappen-treppen-soulon át a diszkós hakniig.
Ha jól látom, 2014-ben jelent meg az utolsó albuma (rajta a fenti számmal), de mégis folyamatosan a reflektorfényben maradt, kislemezekkel, kollaborációkkal, koncertekkel, jótékonysági rendezvényekkel.
Ez itt a tavalyi megaslágere, a Cô Đơn Trên Sofa (A kanapén alszom), amit utcazenészektől tévés vetélkedőig mindenhol hallani:
youtube
Itt pedig két másik díva adja elő a dalt élőben. Legközelebb éppen Văn Mai Hươngról terveztem írni, de amikor felcsendült Bùi Lan Hương hangja, abba rendesen beleborzongtam!
youtube
Hồ Ngọc Hàról még annyit, hogy tavaly egy puccos koncertet is adott a szerelmesek városában, Đà Lạtban (fun fact: feleségemmel ott találkoztunk egy kávézóban).
youtube
Szintén friss hír, hogy Hồ Ngọc Hà feldolgozta Trúc Mai 1972-es dalát, az Ó, te gyönyörű Szajgont (Sài Gòn Đẹp Lắm), korhű biodíszletekkel (-ként).
youtube
3 notes · View notes
szaller · 3 months
Text
Tumblr media
3 years later
Ezt a faltól-falig polcot a saját kezeimmel csináltam, miután a boltban kapható legnagyobb DVD-tárolót kinőtte a gyűjteményem. Mostanra lett tele.
Mit hol találok?
Nagyjából kontinens -> ország -> rendező -> időrend alapján vannak a fontosabb filmek, a maradék ábécé-sorrendben a megfelelő országon/régión belül.
Kék keretben az ázsiai filmek, zöldben a magyarok, narancssárgában az európaiak, és lilában a zenei témájúak (van itt koncert, doku, musical).
Legfelül horror (H), mese (M), és természetfilmek (D) vannak. C betűvel jelöltem a klasszikusokat (kb. 1920-60), a jelöletlen alsóbb polcokon pedig, mint az olcsó borok a boltban, az angol nyelvű filmek sorakoznak. Majdnem Hollywoodot mondtam, de abból itt nincs sok.
Akkor van némi kavarodás, ha egy különleges kiadvány nem fér el a polcon (pl. Ingmar Bergman 54 filmje az M betű felett bújkál), vagy ha egy rendező országot vált (Ang Lee, Alfonso Cuarón, Alejandro González Iñárritu, Asghar Farhadi, Antal Nimród, Fliegauf Benedek, Hajdu Szabolcs, Luc Besson, Paul Verhoven, Roman Polanski, Krzysztof Kieślowski, Miloš Forman, Oliver Stone). Ez utóbbira az a megoldás, hogy ha van magyar vonatkozás, akkor megy a zöld szekcióba, ha ázsiai, akkor a kékbe. Ha mindkettő, akkor szívás. Ez nem egy videótéka, úgyhogy elég, ha én értem a logikáját!
6 notes · View notes
szaller · 3 months
Text
youtube
A Rocksmith játékból tanultam meg basszusgitározni basszusgitáron játszani. Álmomban én is pont úgy nyomom, mint Mina.
0 notes
szaller · 3 months
Text
Tóc Tiên
Boldog Holdújévet!
Szaller V-Pop Díva-kisokosának mai kiadásában arról a piros ruhás kiscsajról lesz szó, aki egykor egy falusi búcsúban az asztalon táncikált, és ma már milliók előtt énekelve nyitja meg a Sárkány-évét (kék ruhában).
youtube
youtube
Mellékszál, hogy a feleségemmel egy gimnáziumba jártak (nem egy osztályba) és a feleségem osztálytársa dobta őt egy másik csaj miatt van némi bennfentes információm. Egyébként Tóc Tiên már 4 évesen is fellépett egy színtársulattal, majd 13 évesen elindult egy tehetségkutatókon (idősebbnek hazudva magát), és 18 éves korára kiadott két albumot, anyukája féltő gondoskodása alatt. Szóval ő volt a suli második legjobb partija. Érettségi után az egész család Amerikába költözött és szülei elküldték rendes szakmát tanulni. Orvosnak, mi másnak! De a lány folytatta a demózást, néha az asztalon táncikált (itt látható megint), majd bejelentette otthon, hogy félbehagyja tanulmányait, és inkább popsztár lesz! Szerintem ő sem gondolta, hogy abból is a legnagyobb.
A hang és a tánctudás megvolt hozzá, és szerencsére a természetes báj is megmaradt a végtelenül profi produkciók mögött, csak a frufrut cserélte le bubifrizurára.
A nagy áttörést 2015-ben egy zenés tévéshow hozta el számára, amiben minden csapatnak egy remixet kellett készítenie és előadnia. Tóc Tiên egy Touliver nevű producerrel dolgozott együtt, és az éppen akkor megjelent, már alapból bombasztikus Ngày Mai című számát vadították meg úgy, hogy utána az egész országnak dallamtapadása lett és az adásban látott bugyuta táncot utánozta.
Az eredeti Ngày Mai
youtube
És a remix, avagy Ngày mai (Vũ điệu cồng chiêng)
youtube
Ha már szóba jött Touliver, ezt a világvégi szerelmesdalt is együtt jegyzik. Ha jól számolom, kb. akkor házasodtak meg, amikor ez megjelent. <3
youtube
4 notes · View notes
szaller · 3 months
Text
Te hol voltál, mikor félbeszakadt a Katamesék?
27 notes · View notes
szaller · 3 months
Text
Jelenleg ezek a filmek nézhetőek Magyarországon: https://whatsonmubi.com/?showing=hu
Az első oldalon a Suzhou River már megéri az egy eurót, vagy a Scent of the Green Papaya.
Két nagy kedvencem máshol látható: Return to Seoul (Mubi UK), Decision to Leave (Mubi US)
A telefonomon VPN-nel szoktam országok között váltogatni, ha egy jó filmet nálunk éppen nem adnak. Ha valamit már letöltöttem, akkor azt offline is meg tudom nézni. A Samsung tévémen is gond nélkül megy az app, de ott még nem próbáltam a VPN-t.
MUBI <3
Tumblr media
Esküszöm, nem kapok érte jutalékot, de aki szereti a normális filmeket, annak ajánlom a Mubi év eleji akcióját. Három hónap egy euro. Összesen.
http://mubi.com/
Pro tip: ha a 3. hónap végén lemondod, valószínűleg felajánlják, hogy egy évig kedvezménnyel fizess elő.
31 notes · View notes
szaller · 3 months
Text
Február 12-ig megint akciós a Mubi.
Én szóltam!
MUBI <3
Tumblr media
Esküszöm, nem kapok érte jutalékot, de aki szereti a normális filmeket, annak ajánlom a Mubi év eleji akcióját. Három hónap egy euro. Összesen.
http://mubi.com/
Pro tip: ha a 3. hónap végén lemondod, valószínűleg felajánlják, hogy egy évig kedvezménnyel fizess elő.
31 notes · View notes
szaller · 4 months
Text
youtube
Hoàng Thùy Linh <3
Nem ért meglepetésként, hogy ő lesz nálam az első helyezett a last.fm év végi listáján. A kérdés csak az volt, hogy melyik száma (a Để Mị Nói Cho Mà Nghe* nyert, habár én a See Tình-re tippeltem volna, aminek a felgyorsított verziója tavaly nagyot ment a tiktokon).
De ki ez a Hoàng Thùy Linh, és miért kedvelem?
Már rég világsztárnak kellene lennie! Tiniként műsorvezető volt a hanoi tévé gyerekprogramjában, és 18 évesen az országos áttörést is elhozta neki egy tehetségkutató, ami után megkapta egy szitkom főszerepét. Kár, hogy hirtelen az egész évadot levették a képernyőről!
A volt pasija ugyanis gondolt egyet, és a 16 éves Thùy Linh-ről feltöltött egy szexvideót az internetekre, ami miatt a konzervatív vietnámi döntéshozók, és a riporterek egyaránt a lányra haragudtak meg. Mit képzel, hogy élvezi a szexet?! A fiatalok persze támogatásukban részesítették, de akkor nagyon úgy tűnt, hogy ez az eset a karrierje végét jelenti.
Szóval szitkom törölve, helyette lement egy kínos interjú vele, amiben bocsánatot kért valaki más bűnéért.
Pár évig meghúzta magát, majd minden feltűnést kerülve, énekesként tért vissza (itt egy dokumentumfilm ez első klipjének elkészültéről). Szerencsére, ebből a meghurcolt, táncoslábú kislányból lassan igazi NŐ lett (én magam ebben a Woman c. klipben találkoztam vele először). Stílusosan, a See Tình-ben már ő játszik a férfi szívekkel. Legutóbbi, többszörösen díjnyertes albumain egyenesen ő diktálja, hogy a vietnámi kultúrából, esztétikából, hangzásból mit érdemes felölelni, úgyhogy nem hiszem, hogy Hoàng Thùy Linh-t mégegyszer inasba lehetne tenni.
youtube
*In the lyrics, the main character, Mị, expresses a desire to enjoy her youth by partying, inspired by the short story Vợ chồng A Phủ (1952).
3 notes · View notes